Konumuzunu Seçin

En iyi web sitesi deneyimi için lütfen konumunuzu ve dilinizi seçin

Barcode Better

TEKLYNX’de, barkod yazılımının sadece satın aldığınız bir şey olmadığına inanıyoruz. Bu, şirketinizin çalışmasını sağlayan entegre teknoloji çözümüdür.

Destek

Video: CODESOFT ile bir RFID Etiketinin Oluşturulması

CODESOFT ile bir RFID Etiketinin Oluşturulması

RFID etiketi şifrelemesi kolaylaştı.

 

Pasif RFID ihtiyaçlarına yönelik olarak yararlanmak amacıyla verilerin bir RFID etiketine nasıl şifrelendiğini öğrenmek için CODESOFT yazılımındaki bu adım adım video tanıtımını izleyin.

 

 
Video belgesi Video belgesi
VİDEO BELGESİ

RFID etiketlerinin CODESOFT Enterprise RFID yazılımıyla oluşturulması kolaydır. Bunu nasıl gerçekleştirildiğine bir göz atalım.

 

CODESOFT Enterprise RFID yazılımında RFID etiketlerinin oluşturulmasındaki ilk adım RFID şifreleme teknolojisini destekleyen bir yazıcı modelinin seçilmesidir. RFID etkinleştirilmiş bir yazıcı modeli ve bu modele ait TEKLYNX yerel yazıcı sürücüsü olmadan RFID fonksiyonelliği kullanılamayacaktır. RFID uyumlu yazıcı sürücüsünün seçilmesiyle, RF etiket düğmesinin nesneler araç çubuğunda kullanılabilir duruma geçtiğini göreceğiz. Bir RFID etiketi eklemek için basitçe bu düğmeye tıklayın.

 

Görüntülenen etiket sayfa yapısı penceresinde etiketinize eklemek istediğiniz RFID etiketi modeli tipini seçin. Kullanılabilir modellerin listesinin seçtiğiniz yazıcı modeline doğrudan bağlantılı olduğuna dikkat edin. Yalnızca yazıcının desteklediği modeller kullanılabilir olacaktır. Örneğin EPC modeli etiketini seçeceğim. Etiket modelini seçtikten sonra etiketin sınıfı, konumu, boyutu ve bazı diğer etiket bilgileri gibi etiket yapılandırmasına yönelik bakış açısını tanımlamak için seçenekleri göreceğiz. Etiket tasarımından etiket konumunu göstermek için kullanılacak görüntüyü tanımlamaya yönelik seçeneklere bile sahibiz. Kullandığım etiket tipine benzer görünen bir grafik seçeceğim. Evet, etiket yapılandırmasının tamamlanmasıyla tamam’a tıklayabilirim ve şifreleme bilgilerini tanımlamaya başlayabilirim.

 

Bilgilerin şifrelenebileceği birden fazla yol vardır. ASCII bilgileri, onaltılık bilgileri sağlayabiliriz veya yapılandırılmış bir girişi kullanmayı seçebiliriz. Örneğin yapılı giriş yöntemini göstereceğim. Yapılandırılmış girişte ortak etiket tanımlayıcı seçeneklerini seçebiliriz. Bu örnekte GS1 tarafından sunulan serileştirilmiş Global Trade Item Numbers’ın 96 bit şifrelemesi için kullanılan SGTIN-96’yı kullanacağım. Tanımlayıcının seçilmesinden sonra bu etiket tipine ait gerekli bilgilerin türetilmesi için görüntülenen özel onaylarla karşılaşacağız. Bu örnekte, üst bilgi ve filtre değerleri için varsayılan ayarı koruyacağım, ancak bilgilerin şirket ön eki ve referans değerlere dağıtımı için 6. bölümü seçeceğim.

 

Şimdi, bilgileri geriye kalan onaylara dağıtabilirim. Ve bu onaylar için sabit bilgileri girerken değişken bilgilerinin türetilmesi için mevcut değişkenleri kullanmaya seçeceğim. Şirket ön eki için ön ek denilen mevcut değişkeni kullanacağım. Öğe referansı için referans denilen mevcut değişkeni kullanacağım. Son olarak seri numarası için seri numarası denilen mevcut değişkeni kullanacağım.

 

Tamam, gerekli tüm bilgilerin yerleştirilmesinden sonra, tamam’a tıklayabilirim ve RFID etiketimin oluşturulmasını tamamlayabilirim. Etiketim şimdi basılmaya hazırdır ve RFID teknolojisiyle şifrelenmiştir.

CODESOFT barkod etiket yazılımını çalışırken görmek için ücretsiz 30 günlük denemenizi indirin

NOT: Deneme dosyası formu gönderdikten sonra hemen indirilmeyecektir. Bir indirme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan
Gerekli alan
Gerekli alan
Gerekli alan Geçerli değil
Gerekli alan Eşleşmiyor
Gerekli alan Geçerli değil
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil

Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan
Gerekli alan
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan