Evropa (česky)
Barcode better

V TEKLYNX věříme, že software pro značení čárových kódů není pouze něčím, co si koupíte. Jedná se o integrované technologické řešení, díky němuž vaše společnost funguje.

Podpora

Video: Snadné tvoření GHS štítků pomocí TEKLYNX CODESOFT

Snadné tvoření GHS štítků pomocí TEKLYNX CODESOFT

Cesta ke štítku splňujícímu požadavky GHS.

 

Zjistěte více o šesti prvcích štítku splňujícího požadavky GHS, abyste byli schopni přesně značit nebezpečné chemikálie, jak je uvedeno v nařízení o GHS značení agentury OSHA.

 

 
Přepis videa Přepis videa
PŘEPIS VIDEA

Pojďme si tedy popovídat o tom, z čeho se skládá štítek splňující požadavky GHS, a projděme si také krátkou ukázku softwaru CODESOFT kde si popovídáme o několika klíčových funkcích, které byste měli mít na paměti při implementaci Řešení značení GHS.

 

Takže se budeme bavit o šesti různých sekcích, které pocházejí ze sekce 1 bezpečnostního listu a které by měly být na vašem štítku GHS zastoupeny. První z nich je název produktu nebo identifikátor. To je poměrně jasné. Každá nebezpečná chemická látka je označena názvem, který musí být uveden na štítku.

 

Další částí je signální slovo. Existují pouze dvě možnosti, co může být tímto signálním slovem. Je to buď nebezpečí, nebo varování v závislosti na závažnosti a na tom, jak nebezpečná látka dle OSHA je.

 

Následující odstavec kombinuje dvě sady prohlášení, výstražných pokynů a pokynů pro bezpečné zacházení. Pokud jste někdy viděli bezpečnostní list, pravděpodobně jste si přečetli všechny varovné odstavce a různá prohlášení, která zde musí být podle toho, o jakou chemikálii se jedná, a ano, každé jedno z nich musí být na vašem štítku zastoupeno. Obsažení tolika údajů na jednom štítku může zabrat docela dost prostoru a to byste měli mít při výběru řešení na paměti.

 

Další částí je identifikace dodavatele. To je jednoduše název a adresa společnosti, která produkt vyrábí. A jednu věc, kterou bych chtěl provázat s AJovým příkladem, je fakt, že při přepravě produktu do EU, nenáleží tato identifikace společnosti, která jej odesílá z USA, ale jejímu dovozci. V závislosti na tom, kam odesíláte svůj produkt, může být nutné změnit na štítku adresu a informace o dodavateli.

 

A poslední a pravděpodobně nejdůležitější jsou piktogramy. OSHA je dostatečně chytrá na to, aby si uvědomovala, že ne každý si drobný text a případně 15–30 výstražných pokynů na vašem štítku přečte, takže vytvořili řadu piktogramů, které přesně vystihují, co by tato nebezpečná chemická látka mohla způsobit. Ať už se jedná o hořlavinu, nebo vás látka může zabít, nebo vám poleptá ruce a případně i kus dřeva, nebo je nebezpečné ji vdechnout. Je reprezentován symboly, takže i když na tento štítek jen krátce pohlédnete, pochopíte, jaké účinky může nebezpečná chemická látka mít a jak je nebezpečná.

 

To, co teď chceme, je trochu změnit pohled a podívat se na skutečný design šablony štítků v řešení pro navrhování štítků CODESOFT. Nechci vám tedy dát školení nebo kompletní obrázek o tom, co CODESOFT umí. Chci jen zdůraznit několik klíčových funkcí, které hovoří o tom, proč jsme skvělým partnerem pro plnění požadavků GHS.

 

Prvním příkladem je skutečnost, že tato šablona štítku může představovat širokou škálu různých produktů. Náš software vám umožňuje používat data z celé řady různých zdrojů. Nabízíme také služby, které vám pomohou získat informace z vašich bezpečnostních listů do čitelné databáze, aby náš software těchto dat mohl využít. Vy tak můžete navrhnout jednu jedinou šablonu, která bude představovat spoustu vašich produktů. A můžeme pracovat s jakoukoli databází, kterou vaše firma aktuálně podporuje. Ať už se jedná o něco tak jednoduchého, jako je například list v Microsoft Excel, databázi Microsoft Access, nebo dokonce o některé z větších hráčů v oblasti databází, jako je Oracle nebo SQL.

 

Další funkcí, kterou bych rád zdůraznil, pokud jde o dodržování GHS, je skutečnost, že když přecházíme na různé chemikálie v naší databázi, měníme také obrázky. Takže nejenže se mění údaje, jako jsou prohlášení o bezpečnosti a rizicích, popisy a také to, zda se jedná o varování nebo nebezpečí, ale mění se i obrázky. Toto je jedna z klíčových funkcí, která vám umožní používat jednu šablonu, ​​která potenciálně zastoupí všechny nebezpečné chemikálie.

 

Další funkcí, o kterou bych se chtěl podělit, je interaktivní textový objekt. Proto v TEKLYNX nabízíme v rámci našeho softwaru funkci, která nás opravdu odlišuje od některých z našich konkurentů. Tamožňuje, aby text zobrazený na štítku skutečně interagoval s obrázkem. Tato funkce sama o sobě umožňuje skutečně maximalizovat prostor ve vaší šabloně. Pokud tedy potenciálně chcete označit plechovku s barvou, máte na ní odstavce a odstavce bezpečnostních pokynů a výstrah a chcete, aby byly tyto texty umístěny kolem různých obrázků, můžete si být jisti, že s TEKLYNX to zvládnete.

 

Některé z dalších funkcí, které spíše zmíníme, než ukážeme, je naše schopnost dynamicky údaje tučně zvýraznit. Součástí nařízení je, že určitá slova v odstavcích musí být tučně zvýrazněna, některé z nich musí být napsány kurzívou, což zdůrazňuje nebezpečí a jejich význam. To je něco, co náš software plně podporuje.

 

Takže poslední věcí, kterou vám chci ukázat, je použití AJ, kde se musí změnit identifikace dodavatele. Zde si všimnete, že zde máme okénko pro výběr země. Takže v případě, že odesíláme do USA či Mexika, zůstávají naše identifikační údaje dodavatele stejné. V případě, že například přepravujeme do Německa, můžete využít náš software pro navrhování štítků a snadno to zařídit tak, aby se adresa měnila podle toho, kam jej přepravujete. A vzhledem k tomu, že máte přístup k údajům, které se objevují, ve více jazycích, můžeme na základě země, do níž přepravujeme, díky softwaru také velmi snadno měnit jazyk.

 

Takže když tohle víte a víte, co jsme vám dnes ukázali, chci to spojit s některými dalšími řešeními, které TEKLYNX nabízí. Proto jsme s vámi sdíleli příklad našeho enginu pro navrhování a tisk štítků CODESOFT. Nabízíme také nástroje, které vám umožní mít plný přehled o všem, co se se šablonou stalo – kdo, kdy a kde ji vytiskl. Nabízíme řešení, které vám umožní bezproblémové vytvoření požadavku tisku z vašeho ERP nebo WMS systému nebo nějakého vlastního frontend. Nabízíme také plně integrované systémy pro podnikové značení, které vám umožní spravovat štítky na jednom místě a tisknout je po celém světě.

Stáhněte si 30denní zkušební verzi našeho softwaru pro značení čárovými kódy CODESOFT a otestujte jej v akci

POZNÁMKA: Zkušební verze se nestáhne ihned po odeslání formuláře. Na váš e-mail bude odeslán odkaz k jeho stažení.
Povinné pole Příliš dlouhý. Omezení na 250 znaků. Neplatný
Povinné pole Příliš dlouhý. Omezení na 250 znaků. Neplatný
Povinné pole
Povinné pole
Povinné pole
Povinné pole Neplatný
Povinné pole Neshodují se
Povinné pole Neplatný
Povinné pole Příliš dlouhý. Omezení na 250 znaků. Neplatný

Povinné pole Příliš dlouhý. Omezení na 250 znaků. Neplatný
Povinné pole
Povinné pole
Povinné pole Příliš dlouhý. Omezení na 250 znaků. Neplatný
Povinné pole