Avrupa (Türk)
Barcode Better

TEKLYNX’de, barkod yazılımının sadece satın aldığınız bir şey olmadığına inanıyoruz. Bu, şirketinizin çalışmasını sağlayan entegre teknoloji çözümüdür.

Destek

Video: GHS Etiketleri TEKLYNX CODESOFT ile Daha Kolaydır

GHS Etiketleri TEKLYNX CODESOFT ile Daha Kolaydır

GHS uyumlu olarak işinize devam edin.

 

OSHA’nın GHS etiketleme yönetmeliğinde açıklandığını gibi tehlikeli kimyasalları doğru biçimde etiketlemek için GHS uyumlu etiketin altı öğesi hakkında bilgi edinin.

 

 
Video belgesi Video belgesi
VİDEO BELGESİ

Bir GHS uyumlu etiketin anatomisi hakkında bilgi edinmek ve CODESOFT yazılımının kısa bir demosunu görmek için biraz konuşalım ve bir GHS etiketleme çözümü uygularken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç anahtar özelliği tanıyalım.

 

GHS etiketinizde gösterilmesi gereken SDS sayfasının birinci bölümünden gelen altı farklı bölüm hakkında konuşacağız. İlk bölüm ürün adı veya tanımlayıcıdır. Bu oldukça açık bir konudur. Her tehlikeli kimyasal bir adla tanımlanır ve bu adın etiketinizin üzerinde gösterilmesi gerekir.

 

Sonraki bölüm sinyal cümlesi ile ilgilidir. Bu sinyal cümlesinin ne olabileceğine dair yalnızca iki seçenek vardır, ancak sinyal cümlesi önem derecesi veya tehlikeli OSHA’nın kimyasalın nasıl olması gerektiğini belirtmesine bağlı olarak tehlike veya uyarı olabilir.

 

Sonraki paragrafta iki ifade seti, tehlike ifadesi ve önleyici ifade birleştirilmiştir. Bir SDS sayfasını hiç görmediyseniz uyarı paragraflarının tümünü ve tehlikeli kimyasallarınıza bağlı olarak gösterilmesi gereken farklı bağımsız ifadeleri muhtemelen okudunuz ve yanıtınız evet ise bunların tümünün etiketinizin üzerinde gösterilmesi gereklidir. Etiket üzerinde bu kadar verinin gösterilmesi çok fazla yer kaplayabilir ve etiketinizde bu verilerin gösterilmesine yönelik bir çözüm seçerken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

 

Sonraki bölüm tedarikçi tanımlamasıdır ve bu bölüm basitçe bir şirket adıdır ve ürünü üreten şirket adresidir. Ayrıca AJ’nın örneğine eklemek istediğim şey ise AB üyesi bir şirkete ürünü sevk eden bir tedarikçinin ABD dışına potansiyel olarak ürünü gönderebilecek şirket olmamasıdır ancak bu durumda ithalatçının kaydı gerekmektedir. Bu nedenle ürününüzü sevk ettiğini yere bağlı olarak, etiket üzerindeki adresin ve tedarikçi bilgilerinin pekala değiştirilmesi gerekebilir.

 

Ve son ve muhtemelen en önemli şey piktogramlardır. OSHA, hassas baskıyı ve etiketinizin üzerindeki potansiyel 15-30 adet tehlike ve uyarı ifadesini hiç kimsenin okumayacağını fark edecek kadar akıllıdır bu nedenle bu tehlikeli kimyasalların neden olabileceklerini tam olarak göstermek için bir seri piktogram oluşturdu. Ürünün basitçe yanıcı veya size öldürebilecek veya ellerinizi ve potansiyel olarak bir parça ahşabı yıpratabilecek veya solunmasının tehlikeli olabilecek olmasını göstermektedir. Bu durumlar sembollerle gösterilir bu nedenle bu etikete kısa bir göz gezdirdiğinizde bile tehlikeli kimyasalın neler yapabileceğini ve ne kadar tehlikeli olabileceğini anlayabilirsiniz.

 

Bu yüzden şimdi yapmak istediğimiz şey konuyu biraz daha derinleştirmek ve CODESOFT etiket tasarımı çözümü ile gerçek bir şablon tasarımına göz atmaktır. Evet, size bir eğitim oturumu veya CODESOFT’un tam olarak neler yapabileceğinin bir fotoğrafını sunmak istemiyorum, sadece GHS uyumluluğu için iş birliği yapabileceğiniz mükemmel bir iş ortağı olduğumuz hakkında konuşurken birkaç anahtar özellikten bahsederken sizinle birkaç dakika geçirmek istiyorum.

 

Dolayısıyla ilk örnek bu tek etiket şablonunun çok çeşitli farklı ürünleri gösterebileceği gerçeğiyle ilgili olacaktır. Yazılımımız size çok çeşitli farklı veri kaynaklarından verileri çekme kabiliyeti kazandırır. Ayrıca yazılımımızın bu verilerden faydalanabileceği şekilde SDS sayfalarınızdan okunabilir bir veritabanına bilgileri aktarmanıza yardımcı olan servisler sunarız ve sonuç olarak birçok ürünü göstermesi için tek bir şablon tasarlayabilirsiniz. Aynı zamanda şu an için desteklediğiniz veritabanı ile çalışabiliriz. Microsoft Excel sayfası veya bir Microsoft Access veritabanı gibi olabildiğince küçük ölçeklerden pazardaki Oracle veritabanı veya bir SQL veritabanı gibi daha büyük veritabanı oyuncularına yönelik olabilir.

 

GHS uyumluluğu ile ilgili olarak vurgulamak istediğim sonraki özellik, veritabanınızdan farklı kimyasallara geçtiğinizde bizimde görüntüleri değiştirdiğimiz gerçeğidir. Bu nedenle değişim yalnızca, önleyici ve tehlike ifadeleri ile açıklamaları gibi değişen veriler değildir, uyarı veya tehlike olabilir ancak gerçek görüntüler her durumda değişmektedir. Bu ise sizin tehlikeli kimyasallarınızın tümünü potansiyel olarak göstermenizi sağlayan bir şablona izin vermenizle ilgili anahtar unsurlardan bir tanesidir.

 

Paylaşmak istediğim sonraki özellik interaktif metin nesnesidir. TEKLYNX’de bir görüntü ile gerçekten etkileşime girmek amacıyla bir etiket üzerinde gösterilebilen metne izin veren kimi rakiplerimizden bizi ayıran yazılımımız bünyesinde bir özellik sunarız. Bu özellik tek başına sizin etiket şablonunuzdaki yeri en üst düzeye çıkarmanıza izin verir. Bir boya kabını potansiyel olarak etiketlemeyi planlıyorsanız ve etiket üzerinde önleyici ve uyarı ifadelerinden birçok paragrafa sahipseniz ve bu ifadeleri değişken görüntülerinin etrafına yerleştirmek istiyorsanız TEKLYNX ile bu işlemin yapılabilir bir şey olduğundan emin olabilirsiniz.

 

Göstermek yerine bahsedeceğimiz diğer özelliklerden birkaçı verilerin dinamik olarak kalın harflerle yazılabilir olması kabiliyetidir. Yönetmeliğin bir bölümü koyu harfle yazılması gereken paragrafların içindeki belirli kelimeler olabilir, bunların bir kısmının tehlikeyi ve tehlike ile ilgili ifadelerin önemini vurgulamak için italik yazılmasını gerektirebilir ve bu ise yazılımımızın tam olarak desteklediği bir özelliktir.

 

Size göstermek istediğim son şey tedarikçi tanımlamasının AJ kullanım örneğinin değiştirilmesi gerektiği ile ilgilidir. Bu yüzden buradan itibaren ülke seçicisi kutusuna gitmemiz gerektiğini fark edeceksiniz. ABD veya Meksika’ya sevkiyat yaptığımızda tedarikçi tanımlama bilgileri aynı kalmaktadır. Örneğin Almanya’ya sevkiyat yaptığımız durumda sevkiyat yaptığınız yere bağı olarak adres değiştirilecek şekilde sevkiyatı kolaylaştırmak için etiket tasarımı yazılımımızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca çoklu dilde verilen verileri ele aldığınızdan sevkiyat ülkesine bağlı olarak yazılım dilin çok kolay değiştirilmesini de sağlayabilir.

 

Bu özelliğin farkında olarak ve bugün size gösterdiklerimizi kavrayarak bunu diğer TEKLYNX’in sunduğu çözümlerin bazılarıyla ilişkilendirmeyi isterin. Etiket tasarımının ve şu yazılımının baskı motoru örneğini sizinle paylaştık: CODESOFT. Bir şablonda gerçekleşen her şeyi tam izleme ve gözlemlememize izin veren özellikler sunarız; etiketi kimin bastığı, ne zaman basıldığı, nerede basıldığı. Şunları gerçekleştirmenize izin veren bir çözüm sunarız: ERP sisteminiz dışında baskı işlerini sorunsuzca talep etme veya WMS sistemi veya kimi özel ön uçlarda baskı işlerini talep etme. Ayrıca tam entegre edilmiş işletme etiketleme sistemleri sunarız , bu sistemler bulunduğunuz yerden etiketlemeyi yönetmenize ve etiketlerin baskısının global olarak dağıtmanıza olanak sağlar.

CODESOFT barkod etiket yazılımını çalışırken görmek için ücretsiz 30 günlük denemenizi indirin

NOT: Deneme dosyası formu gönderdikten sonra hemen indirilmeyecektir. Bir indirme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan
Gerekli alan
Gerekli alan
Gerekli alan Geçerli değil
Gerekli alan Eşleşmiyor
Gerekli alan Geçerli değil
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil

Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan
Gerekli alan
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan