Konumuzunu Seçin

En iyi web sitesi deneyimi için lütfen konumunuzu ve dilinizi seçin

Barcode Better

TEKLYNX’de, barkod yazılımının sadece satın aldığınız bir şey olmadığına inanıyoruz. Bu, şirketinizin çalışmasını sağlayan entegre teknoloji çözümüdür.

Destek

Metni bir Dosyadan Ekleyerek Etiketler Üzerinde İçindekiler Listesi Oluşturun

Metni bir Dosyadan Ekleyerek Etiketler Üzerinde İçindekiler Listesi Oluşturun

Metni bir dosyadan ekleyerek kolaylıkla içindekiler listesi oluşturun

 

Metin paragrafını etiketlerinize nasıl ekleyeceğinizi öğrenin. Bu özellik büyük miktarda metin gerektiren etiketler için özellikle kullanışlıdır. CODESOFT ve LABELVIEW yazılımları Düzenle kısayolu sağlayarak metin dosyasını hızlıca eklemeyi kolaylaştırır.

 

 
Video belgesi Video belgesi
VİDEO BELGESİ

Bir metin dosyasının nasıl bağlanacağıyla ilgili bu video sunumunda bugün bizlerle olduğunuz için teşekkürler. Bugün verileri bir metin dosyasından etiketinize nasıl ekleyeceğinizi göstereceğim.

 

Verilerin bir metin dosyasından eklenmesi gıda veya tüketici mallar endüstrisinde olan şirketler için çok kullanışlıdır çünkü içindekiler listesi gibi bir bilgi paragrafını eklemenize olanak sağlar. Bu videoda örnek bir metin dosyası ve CODESOFT Enterprise yazılımına içe aktarma üzerinde duracağız. Bu özellik yalnızca şu ürünlerde mevcuttur: CODESOFT Enterprise ve LABELVIEW Gold sürümleri.

 

Bu işlemdeki ilk adım metin dosyalarının bulunduğu yeri doğrulamaktır. Bunun için şuraya gidin: Araçlar > Yapılandırma > Varsayılan Klasörler, veri metni dosyalarımızın isteğimiz yerde bulunduğunu doğrulayın. Bu sunum için Elma Turtası İçindekiler listesi örneğini kullanacağım. Nerede olduğunun doğrulanması ve şuna tıklayın: OK.

 

Şimdi yapacağım şey veri kaynaklarına gitmek ve gelişmiş menüye sağa tıklamak ve şu öğeyi seçmektir: Ekle. Bunu yerelden bir dosyaya değiştireceğiz. Bu ise metin dosyalarının bulunduğu varsayılan dizindir. Elma Turtası seçimini yapın ve şu öğeye tıklayın: . Şimdi içindekileri burada listelendiğini görebilirsiniz ve şu öğeye tıklayın: OK.

 

Şimdi yapacağım şey bunu etiketin içine bir metin olarak bırakmaktır. Burada görebileceğiniz gibi bu sadece bir satırlık bilgidir. Yapmak istediğimiz şey bunu daha çok bir paragrafa dönüştürmektir. Yapacağım şey anahat kutusunda sağa tıklamak ve şuraya gitmektir: Özellikler. Şunu seçeceğiz: Paragraf seçeneği ve şu özelliği açacağız: Sözcük Kaydırma. Şuna tıklayın: OK. Şimdi bunu daha çok bir paragraf biçimine getirdik. Bu işlem tamamlandığında hareket ettirip daha da daraltabiliriz.

 

Sonraki adım yapacağımız şey çıktı için maksimum karakter sayısını değiştirmektir. Sağ tarafta değişken adının altında çift tıklayıp şu seçimi yapacağız: Çıktı. Şimdi maksimum karakter sayısı 100’dur. Bunu 300’e arttıracağız. Şuna tıklayın: OK. Şimdi burada daha fazla bilgi göreceğiz.

 

CODESOFT ve LABELVIEW 2015 sürümlerine eklenen tek bir anahtar geliştirme, halen LABELVIEW veya CODESOFT yazılımında iken metin belgelerini açmanıza, değişiklik yapmanıza ve kaydetmenize izin veren bir kısayoldur. Bu işlem değişken adına çift tıklanıp ardından şuna tıklanarak yapılır: Dosya Düzenle. Burada metnin önüne ‘istediğim’ bir kelime ekleyeceğim. Dosya ve kaydet. Metin yolunu kapatın; şu öğeye basın: OK. Şimdi etiket üzerinde değişikliğin yapıldığını görebilirsiniz.

 

Şimdi bu yedeklemeyi açacağım ve yedeklemeyi sileceğim. ‘İstediğiniz’ kelimeyi vurgulayın, şu yolu izleyin sil, dosya, kaydet, kapat ve şuna tıklayın: OK. Normal haline geri döner. Ayrıca verilerin bir metin dosyasından eklenmesinin sadece şu yazılımlarda mevcut olduğunu unutmayın: CODESOFT Enterprise ve LABELVIEW Gold sürümleri. Ücretsiz demo indirin ve kendiniz bu özelliği deneyin. İzlediğiniz için teşekkürler!

Yazılımımızı çalışırken görmek için ücretsiz 30 günlük denemenizi edinin

NOT: Deneme dosyası formu gönderdikten sonra hemen indirilmeyecektir. Bir indirme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.
Gerekli alan
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan
Gerekli alan
Gerekli alan
Gerekli alan Geçerli değil
Gerekli alan Eşleşmiyor
Gerekli alan Geçerli değil
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil

Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan
Gerekli alan
Gerekli alan Çok uzun. 250 karakter sınırı. Geçerli değil
Gerekli alan