Europa (Polski)
Wybierz lokalizację

Wybierz swoją lokalizację i język, aby korzystać z najlepiej przystosowanej strony internetowej

Barcode Better

W firmie TEKLYNX wierzymy, że oprogramowanie do obsługi kodów kreskowych nie jest tylko nabywanym produktem. Jest to zintegrowane rozwiązanie technologiczne, które umożliwia działanie Twojej firmie.

Wsparcie

Twórz listy składników na etykietach poprzez dodawanie tekstu z pliku

Twórz listy składników na etykietach poprzez dodawanie tekstu z pliku

Możesz z łatwością tworzyć listy składników poprzez dodawanie tekstu z pliku

 

Dowiedz się, jak dodać akapit tekstu do etykiety. Ta funkcja jest szczególnie użyteczna w przypadku etykiet, które wymagają dużej ilości tekstu. Programy CODESOFT i LABELVIEW ułatwiają szybką edycję plików tekstowych, zapewniając skrót do edycji.

 

 
Transkrypcja filmu Transkrypcja filmu
TRANSKRYPCJA FILMU

Dziękujemy za dołączenie do dzisiejszej demonstracji wideo o sposobie nawiązywania połączenia z plikiem tekstowym. Dzisiaj przedstawię sposób dodawania danych do etykiety z pliku tekstowego.

 

Dodawanie danych z pliku tekstowego jest bardzo użyteczne w firmach zajmujących się żywnością i towarami konsumenckimi – funkcja ta umożliwia dodawanie całych akapitów informacji, np. list składników. W tym filmie wideo wykorzystamy przykładowy plik tekstowy i zaimportujemy go do CODESOFT Enterprise. Ta funkcja jest dostępna tylko w wersjach CODESOFT Enterprise i LABELVIEW Gold 

 

Pierwszym krokiem w tym procesie jest upewnienie się, gdzie znajdują się pliki tekstowe. Należy przejść do sekcji Narzędzia > Konfiguracja > Foldery domyślne, aby upewnić się, że pliki tekstowe z danymi są tam, gdzie chcemy. Na potrzeby tej demonstracji będę używać przykładowej listy składników na szarlotkę. Po zweryfikowaniu lokalizacji klikam OK.

 

Teraz przejdę do źródeł danych i kliknę prawym przyciskiem myszy opcję Zaawansowane, a następnie wybiorę opcję Dodaj. Zmienimy tę wartość ze źródła lokalnego na plik. To domyślny katalog, w którym zapisane są moje pliki tekstowe. Wybieram plik Szarlotka i klikam Otwórz. Widać składniki na liście. Klikam OK.

 

Teraz upuszczę treść w etykiecie w formie tekstu. Jak widać, jest to tylko jedna linijka informacji. Chcemy przekształcić treść w coś na kształt akapitu. Klikam prawym przyciskiem myszy obwiednię i przechodzę do opcji Właściwości. Wybierzemy opcję Akapit i włączymy opcję Zawijaj wyrazy. Klikamy OK. Teraz możemy przekształcić treść w format akapitu. Następnie możemy przesunąć ten element i go poprawić.

 

W kolejnym kroku zmienimy maksymalną liczbę znaków dla danych wyjściowych. Po prawej stronie, pod nazwą zmiennej, należy kliknąć dwukrotnie i wybrać opcję Dane wyjściowe. Maksymalna liczba znaków obecnie wynosi 100. Zwiększymy tę wartość do 300. Klikamy OK. Teraz zobaczymy więcej informacji.

 

Jednym z kluczowych usprawnień dodanych do wersji 2015 programów CODESOFT i LABELVIEW jest przycisk skrótu, który umożliwia otworzenie dokumentu tekstowego w programie LABELVIEW lub CODESOFT i wprowadzenie oraz zapisanie zmian. Skorzystać z tej funkcji można poprzez dwukrotne kliknięcie nazwy zmiennej i kliknięcie opcji Edytuj plik. Tutaj dodam słowo „the” przed tekstem. Plik, zapisz. Zamykam ścieżkę tekstową; klikam OK. Teraz widzicie zmiany wprowadzone w etykiecie.

 

Teraz otworzę plik z powrotem i pozbędę się wprowadzonych zmian. Podświetlam słowo „the”, usuwam, klikam Plik, Zapisz, Zamknij, a następnie OK. Plik wrócił do normy. Pamiętajcie, że dodawanie danych z pliku tekstowego jest dostępne tylko w programach CODESOFT Enterprise i LABELVIEW Gold  Pobierz bezpłatną wersję demonstracyjną, aby wypróbować tę funkcję samodzielnie. Dziękuję za uwagę!

Pobierz bezpłatną 30-dniową wersję próbną, aby zobaczyć nasze oprogramowanie w działaniu

UWAGA: Wersja próbna nie będzie pobrana natychmiast po przesłaniu formularza. Link do pliku do pobrania zostanie wysłany na adres e-mail.
Wymagane pole
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole
Wymagane pole
Wymagane pole
Wymagane pole Nieważne
Wymagane pole Brak dopasowania
Wymagane pole Nieważne
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne

Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole
Wymagane pole
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole