Europa (Polski)
Barcode Better

W firmie TEKLYNX wierzymy, że oprogramowanie do obsługi kodów kreskowych nie jest tylko nabywanym produktem. Jest to zintegrowane rozwiązanie technologiczne, które umożliwia działanie Twojej firmie.

Wsparcie

Jak zintegrować CODESOFT z systemem SAP HANA

Jak zintegrować oprogramowanie do tworzenia etykiet CODESOFT z systemem SAP HANA

Integracja etykietowania z systemem SAP HANA

 

SAP HANA to baza danych oparta na chmurze wykorzystywana przez systemy ERP i inne aplikacje. Integracja systemu SAP HANA z programem CODESOFT umożliwia wykorzystanie danych z systemu SAP HANA na etykietach z kodami kreskowymi.

 

Uwaga: Te instrukcje są takie same w przypadku programu LABELVIEW.

 

 
Transkrypcja filmu Transkrypcja filmu
TRANSKRYPCJA

Z tego filmu dowiesz się, jak przeprowadzić integrację oprogramowania do projektowania etykiet CODESOFT z systemem SAP HANA, aby zastosować dane z bazy SAP HANA na etykietach CODESOFT. SAP HANA to popularne źródło danych oparte na chmurze, stosowane przez systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa SAP oraz inne aplikacje. Należy zwrócić uwagę, że te instrukcje są takie same w przypadku programu LABELVIEW.

 

Aby rozpocząć, utworzyłem instancję źródła danych w mojej wersji próbnej systemu SAP HANA tutaj. Skopiuję ten punkt końcowy do zastosowania po podłączeniu programu CODESOFT. Tutaj widać, że moja instancja jest uruchomiona, a w tym źródle danych w chmurze utworzono tabelę osób. Zwróć uwagę, że pierwsze trzy rekordy, w kolorze czarnym, są już w źródle danych, a Bob Anderson obecnie wyświetla się na zielono, co oznacza, że jeszcze nie zostało to przesłane do źródła danych.

 

Aby utworzyć połączenie w CODESOFT lub LABELVIEW, należy rozpocząć od uruchomienia połączenia ODBC. Należy dodać jedno i wybrać źródło HDB ODBC 32, które można zainstalować z systemu SAP HANA. Tam nadaje się mu nazwę.

 

Można też dodać mu opis. To właśnie tutaj przydaje się skopiowany przeze mnie punkt końcowy. Należy usunąć numer portu oraz wstawić ten numer portu. Nie jest to baza danych z wieloma dzierżawcami, jednak ta funkcja jest obsługiwana, a my nawiążemy połączenie z użyciem SSL. Z tego miejsca możemy przetestować połączenie, wpisując nazwę i hasło, które utworzyliśmy podczas tworzenia bazy danych w chmurze.

 

Widzimy, że połączenie ODBC ma możliwość nawiązania połączenia. Teraz już to mamy… po utworzeniu źródła danych ODBC można już tylko utworzyć to połączenie na etykiecie. Lubię jednak tworzyć połączenia OLE z ODBC, aby ułatwić korzystanie z tego rozwiązania osobom, które potrzebują drukować etykiety.

 

Połączenie OLE umożliwia przechowywanie w nim nazwy i hasła. Wybieram po prostu utworzone przeze mnie źródło danych ODBC, wpisuję moją nazwę i hasło, instruuję, aby zapisało tę nazwę i hasło, testuję połączenie, nadaję mu nazwę; następnie można już wypełnić etykietę informacjami o zmiennych. Tutaj mogę po prostu stwierdzić, że chcę utworzyć nową bazę danych, wybrać połączenie OLE, wybrać tabelę osób… określić, by korzystała ze wszystkich rekordów, i kliknąć OK. Nie muszę zapisywać zapytania w wersji demonstracyjnej, ale z pewnością możesz to zrobić w wersji produkcyjnej… oraz wypełnić szablon etykiety informacjami.

 

Tutaj można przewijać wszystkie dostępne rekordy. Można sprawdzić wyniki zapytań dotyczących wszystkiego – należy zwrócić uwagę, że mamy tylko trzy rekordy. Gdy wrócę do bazy danych i zapiszę tutaj mój rekord Boba Andersona, można zobaczyć, że został on oficjalnie przesłany. A teraz w CODESOFT, po ponownym uruchomieniu zapytania, dane te będą dostępne, ponieważ mamy połączenie na żywo z bazą danych w chmurze SAP HANA.

 

To już koniec dzisiejszego filmu TekTip poświęconemu integracji oprogramowania do projektowania etykiet CODESOFT z systemem SAP HANA. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową teklynx.com, lub odwiedź nasze centrum pomocy technicznej na stronie support.teklynx.com. Dziękujemy, że możemy wraz z Tobą tworzyć lepsze kody kreskowe. 

Pobierz bezpłatną 30-dniową wersję próbną, aby zobaczyć nasze oprogramowanie w działaniu

UWAGA: Wersja próbna nie będzie pobrana natychmiast po przesłaniu formularza. Link do pliku do pobrania zostanie wysłany na adres e-mail.
Wymagane pole
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole
Wymagane pole
Wymagane pole
Wymagane pole Nieważne
Wymagane pole Brak dopasowania
Wymagane pole Nieważne
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne

Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole
Wymagane pole
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole