Europa (Polski)
Barcode Better

W firmie TEKLYNX wierzymy, że oprogramowanie do obsługi kodów kreskowych nie jest tylko nabywanym produktem. Jest to zintegrowane rozwiązanie technologiczne, które umożliwia działanie Twojej firmie.

Wsparcie

Jak dodać sterownik drukarki w programie CODESOFT

Jak dodać sterownik drukarki w programie CODESOFT

Dodanie sterownika drukarki w programie CODESOFT

 

Wybierz spośród ponad 3000 natywnych sterownikach drukarek TEKLYNX do korzystania w programie CODESOFT.

 

 
Transkrypcja filmu Transkrypcja filmu
Transkrypcja

Aby rozpocząć, najpierw uruchamiamy kreator nowego dokumentu etykiety. W tym celu wystarczy skorzystać z menu rozwijanego Plik i wybrać opcję Nowy.

 

Pojawia się okno kreatora nowego dokumentu etykiety, w którym mamy trzy opcje: drukarka bieżąca, drukarka natywna i drukarka systemu Windows. Drukarka bieżąca to tylko domyślny sterownik. Drukarka natywna to jeden z wbudowanych sterowników programu CODESOFT. Drukarki systemu Windows to wszystkie drukarki widoczne w sekcji Urządzenia i drukarki lub Drukarki i faksy, w zależności od systemu operacyjnego.

 

Toteż w opcjach drukarek systemu Windows widoczny będzie każdy sterownik zainstalowany jeszcze przed zainstalowaniem programu CODESOFT. Oczywiście można ich używać. Zalecamy korzystanie z natywnych drukarek. Jak już wspomniano, wszystkie są wbudowane w programie CODESOFT i wszystkie stanowią drukarki termotransferowe oraz termiczne. Dzięki stosowaniu tych sterowników w oprogramowaniu można uzyskać więcej możliwości druku w trybie WYSIWYG. Istnieją również pewne dodatkowe funkcje dostępne w programie CODESOFT w przypadku korzystania z natywnych drukarek.

 

Dodanie natywnej drukarki jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć przycisk Dodaj drukarkę tutaj. Naciśnięcie przycisku Dodaj drukarkę powoduje otwarcie okna, w którym należy wybrać producenta, model oraz port. To naprawdę takie proste. Wyświetli się przewijana lista wszystkich producentów. Można ją rozwinąć, wybrać jeden z modeli, a następnie po prawej stronie znajduje się informacja o sposobie podłączenia drukarki do stacji roboczej.

 

Należy tylko wybrać port. Pojawia się więc przewijana lista wszystkich portów lokalnych, portów COM, portów LPT, portów USB itd. Poniżej, jeśli używasz ścieżki UNC, możesz ją wpisać w sekcji drukarek sieciowych. Jeśli drukarka ma adres IP, można wybrać opcję TCP/IP, a następnie wpisać tutaj adres IP; po kliknięciu przycisku OK, zostanie on dodany do okna przewijania u góry. Istnieje także możliwość utworzenia całkowicie nowego portu. Wtedy należy znów wybrać producenta, model i port.

 

Należy zwrócić uwagę, że te dwa przyciski Drukarki sieciowe oraz Utwórz nowy port będą wyszarzone, jeśli nie uruchomisz programu jako administrator. Trzeba o tym pamiętać. Po kliknięciu przycisku OK nastąpi dodanie tego sterownika do listy drukarek natywnych.

 

Dowiedz się więcej o programie CODESOFT i skorzystaj z bezpłatnej 30-dniowej wersji próbnej na stronie www.teklynx.com/codesoft.

Pobierz bezpłatną 30-dniową wersję próbną, aby zobaczyć oprogramowanie do obsługi etykiet z kodami kreskowymi CODESOFT w działaniu

UWAGA: Wersja próbna nie będzie pobrana natychmiast po przesłaniu formularza. Link do pliku do pobrania zostanie wysłany na adres e-mail.
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole
Wymagane pole
Wymagane pole
Wymagane pole Nieważne
Wymagane pole Brak dopasowania
Wymagane pole Nieważne
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne

Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole
Wymagane pole
Wymagane pole Zbyt długo. Limit: 250 znaków. Nieważne
Wymagane pole