Firma Sartori przekształca swoje procesy etykietowania z pomocą TEKLYNX CENTRAL

Pobierz jako PDF

Rozwiązanie: TEKLYNX CENTRAL – zintegrowany system oprogramowania do tworzenia etykiet firmy TEKLYNX International
Partner: Miles Data, +1-800-272-9013, http://www.milesdata.com/
Sektor: Produkcja żywności

W SKRÓCIE

Wyzwania

  • Interfejs drukowania etykiet pozwalał użytkownikom wprowadzać nieśledzone modyfikacje projektów oraz treści etykiet

  • Proces ręcznego wprowadzania danych był czasochłonny i podatny na błędy 

  • Rozwiązywanie problemów związanych z poszczególnymi stacjami roboczymi było trudne i powodowało wysokie koszty

Wyniki

  • Znaczna redukcja liczby błędnych etykiet oraz strat materiałów z powodu standaryzacji procesu narzuconego przez zabezpieczenia dostępu do szablonów 

  • Kompletna integracja z systemami ERP gwarantuje precyzję poprzez automatyzację tworzenia etykiet, zmniejszając czas wymagany na wydrukowanie etykiety z minuty do zaledwie kilku sekund

  • Centralna administracja pomaga w koordynowaniu licencji oraz pomocy technicznej, co prowadzi do przyspieszenia instalacji, aktualizacji oraz definiowania szablonów 

Sukces klienta: „Gdy zobaczyliśmy interfejs użytkownika TEKLYNX CENTRAL, wiedziałem już, że to idealne rozwiązanie dla naszego zespołu. W trakcie wdrożenia całkowicie odmieniliśmy sposób zarządzania danymi, co znacznie usprawniło każdy aspekt procesu etykietowania produktów”, mówi Ted Rostkowski, administrator systemów firmy Sartori.

SYTUACJA

Firma Sartori, producent serów zarządzany przez czwarte pokolenie rodziny właścicieli, od ponad siedemdziesięciu lat produkuje rzemieślnicze sery wysokiego gatunku. Firma Sartori, której siedziba znajduje się w Plymouth w stanie Wisconsin, niedawno rozszerzyła swoją ofertę o specjalne i limitowane serie produktów, które dołączyły do wielokrotnie nagradzanych serów Parmesan oraz innych klasycznych wyrobów.

Produkty firmy Sartori o różnych rozmiarach, typach i masach wymagają wielu rodzajów niestandardowych etykiet. Firma tworzy również specyficzne etykiety zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Znaczniki palet są stosowane w magazynie firmy Sartori do śledzenia ilości oraz lokalizacji zasobów, zaś jednorazowe etykiety są często tworzone do przekazywania konkretnych informacji określonym zespołom. Stosowane są również różne etykiety przeznaczone dla klientów w związku z produktami oraz poszczególnymi artykułami, aby zapewnić szczegółowe informacje takie jak waga określonego artykułu.

Wcześniejszy proces etykietowania firmy Sartori nie był zintegrowany z systemem ERP JD Edwards oraz zakładał wykorzystanie dwóch odmiennych systemów do generowania etykiet w zakładzie – Loftware i TEKLYNX LABELVIEW. Ze stosowania różnych aplikacji oraz lokalnych instalacji na stacjach roboczych wynikały liczne problemy związane z projektowaniem etykiet oraz koordynowaniem szablonów, natomiast proces aktualizacji i utrzymania systemów był bardzo skomplikowany. Choć zespół ds. kontroli jakości wprowadzał do systemów informacje dla ponad 1000 szablonów, użytkownicy drukowali etykiety bezpośrednio z poziomu aplikacji do projektowania. W związku z tym użytkownicy mieli możliwość modyfikowania projektów etykiet na miejscu, co prowadziło do większej liczby błędów oraz dodatkowych kosztów administracyjnych.

Aby nadążyć za rozwojem firmy oraz rozwikłać problemy związane z etykietowaniem, firma Sartori postanowiła wybrać nowe rozwiązanie do projektowania etykiet, które zastąpiłoby uprzednio stosowane dwie odrębne aplikacje. „Po rozpoczęciu poszukiwań określiliśmy, że najważniejsza jest łatwość obsługi. Chcieliśmy, aby interfejs użytkownika był intuicyjny, aby nasi pracownicy mogli od razu zacząć z niego korzystać”, mówi Ted Rostkowski, administrator systemów firmy Sartori. „Potrzebowaliśmy systemu etykietowania, który ułatwiłby ich pracę zarazem zwiększając jej efektywność”.

ROZWIĄZANIE

Firma Sartori zaczęła badać rozwiązania etykietowania i porównywać opcje z pomocą odsprzedawcy, firmy Miles Data. Zespoły ds. sprzedaży Miles Data i TEKLYNX nawiązały współpracę, aby pomóc firmie Sartori w ponownym zaprojektowaniu procesu etykietowania oraz opracowaniu nowych metod na wzbogacenie projektów etykiet o istotne dane biznesowe z systemu ERP. „Firma TEKLYNX dostarczyła nam 30-dniową wersję demonstracyjną platformy, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić, czy to rozwiązanie sprawdzi się w naszym przypadku”, mówi Rostkowski. „Okazało się to niezwykle pomocne w procesie oceny”. Praca w wersji demonstracyjnej przekonała firmę Sartori, że interfejs internetowy TEKLYNX CENTRAL był wystarczająco intuicyjny dla członków zespołu, a do tego umożliwiał w zablokowanie dostępu do wzorów etykiet oraz wprowadzenie ograniczeń w zależności od ról użytkowników. Dostęp przez Internet wyeliminował konieczność instalacji na poszczególnych stacjach roboczych, co znacznie zmniejszyło koszty oraz wydatki administracyjne. 

Plan wdrożenia zakładał zintegrowanie rozwiązania z systemem ERP firmy JD Edwards oraz wyeliminowanie nadmiarowości danych wynikającej z równoczesnego używania bazy danych SQL. Dodatkowo zespół zastosował wraz z CODESOFT narzędzie do automatyzacji gromadzenia danych COMet, aby umożliwić wstawianie do projektu etykiety informacji o masie uzyskanych z użyciem wagi. W trakcie procesu wdrożenia inżynierowie ds. sprzedaży firmy TEKLYNX byli dostępni przez całą dobę, udzielali wszelkiej pomocy i odpowiadali na pytania, a także odbywali okresowe wizyty w zakładzie, aby pomóc w konfigurowaniu systemu i zagwarantować prawidłową pracę. „Mieliśmy nietypowe wymagania, a firma TEKLYNX była zawsze chętna do pomocy”, mówi Rostkowski. „Nasz system ERP wymagałby niestandardowych prac niezależnie od wybranej przez nas aplikacji, natomiast firma TEKLYNX zaoferowała pomoc przez całą dobę w celu zapewnienia pomyślnej integracji”.

WYNIKI

Dzięki TEKLYNX CENTRAL użytkownicy odpowiedzialni za druku nie mają możliwości modyfikowania projektów etykiet z poziomu stacji roboczej, w wyniku czego znacznie spadła liczba błędów. Proces doboru etykiety jest również o wiele mniej skomplikowany, gdyż stosujemy teraz mniej szablonów na liniach produkcyjnych. Rozwiązanie TEKLYNX CENTRAL zostało dobrze przyjęte przez członków zespołu firmy Sartori „Zmiany w procesach są często trudne dla pracowników, którzy przyzwyczajają się do pracy z użyciem bieżących metod”, twierdzi Rostkowski. „Rozwiązanie TEKLYNX CENTRAL znacznie uprościło codzienną pracę naszego zespołu, natomiast kierownicy liniowi zgłaszają bardzo dobre wyniki”.

Pełna integracja z system ERP firmy Sartori gwarantuje poprawność informacji wydrukowanych na każdej z etykiet. Ręczne wprowadzanie danych to już przeszłość – teraz użytkownik potrzebuje tylko zeskanować kod kreskowy na zamówieniu, a wszystkie istotne informacje zostaną pobrane do wzoru etykiety. Ten proces, który wcześniej mógł trwać nawet minutę, został skrócony do kilku sekund. Integracja zwiększyła produktywność linii zarazem usprawniając komunikację między zespołami ds. kontroli jakości oraz magazynowania, które teraz dzielą się informacjami za pośrednictwem systemu w dużo skuteczniejszy sposób.

Oprogramowanie TEKLYNX CENTRAL pomogło firmie Sartori również w opracowaniu łatwych do narzucenia formalnych procesów etykietowania. Jako że każda stacja robocza ogranicza dostęp do etykiet w zależności od aktualnie realizowanego zadania, członkowie zespołu nie muszą wyszukiwać odpowiedniego szablonu spośród setek opcji. W przeszłości błędy mogły pozostać niewykryte nawet po wielokrotnym wydrukowaniu etykiety. Linie produkcyjne były zatrzymywane do rozwiązania problemu, zaś ponowne etykietowanie produktów powodowało straty materiałowe. Od momentu wdrożenia systemu TEKLYNX CENTRAL proces drukowania etykiet jest o wiele płynniejszy, natomiast problemy związane z etykietowaniem nie powodują wstrzymania produkcji.

Rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem jest o wiele prostsze dzięki centralizacji funkcji administracyjnych, zaś aktualizacje są bez problemu przeprowadzane w obrębie całej organizacji. Oprogramowanie TEKLYNX CENTRAL może być z łatwością rozbudowywane w miarę rozwoju działalności firmy Sartori.

„Wyniki, które uzyskaliśmy, dokładnie spełniają nasze wymagania określone na początek tego projektu – TEKLYNX CENTRAL to najlepsze rozwiązanie do naszych potrzeb”, uważa Rostkowski.

Pobierz jako PDF